- Finanses.info - https://www.finanses.info -

6 finanšu mērķi 2019.gadam, kurus vajadzētu uzstādīt arī Jums

[1]

Laiks patiešām skrien vēja spārniem, un esam jau pavadījuši gandrīz divus mēnešus jaunajā, 2019. gadā. Daudzi noteikti atceras, ka sāka šo gadu, nosakot vairākas apņemšanās, kuras vēlas izpildīt. Ļoti iespējams, ka lielai daļai šie mērķi bija saistīti ar naudu. Ja tomēr savas apņemšanās vēl neesat konkretizējuši, viss nav zaudēts – piedāvājam sešus finanšu mērķus, kurus paspēt sasniegt 2019. gadā.

1. Izveidot iekrājumus ārkārtas situācijām.
Pirmais solis ceļā uz savas finansiālās situācijas stabilizēšanu ir pietiekami liela apjoma iekrājumu veidošana, kas ļaus Jums izvairīties no parādiem, kā arī noderēs situācijās, kad pēkšņi nepieciešami papildu naudas līdzekļi. Gudri veidoti iekrājumi parasti spēj Jūs nodrošināt vismaz 3 – 6 mēnešu garumā gadījumos, kad Jūs vairs nevarat strādāt un gūt ienākumus. Tas kalpo kā “drošības spilvens”, ļaujot Jums bez raizēm meklēt jaunu darbavietu.

Protams, iekrājumi var noderēt arī citos gadījumos, piemēram, kad jāiegādājas jaunas mēbeles, jāveic auto vai mājokļa remonts, vai jāizmanto veselības aprūpes pakalpojumi. Ja tomēr konkrētajā brīdī Jums šādu iekrājumu nav, atcerieties, ka noderēt var arī Creamcredit.lv kredīts [2]. Izturieties atbildīgi pret aizņemšanos un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt aizdevumu.

2. Atmaksājiet visus īstermiņa parādus.
Mūsdienās pietiekami bieži sastopami cilvēki, kuriem ir ne tikai viens, bet vairāki īstermiņa kredīti, tādēļ, ja arī Jūsu dzīvē ir šāda situācija, viena vērtīga apņemšanās, kuru izpildīt šajā gadā, būtu īstermiņa finansiālo saistību nokārtošana. Pēc tam, kad Jums izdosies to izdarīt, varēsiet koncentrēties uz citiem saviem mērķiem.

3. Izveidojiet jaunu paradumu – sāciet plānot ikmēneša budžetu.
Efektīvākais veids, kā izpildīt pirmo un otro apņemšanos, ir, veidojot detalizētu budžetu katram mēnesim. Jums ir jābūt striktiem un uzmanīgiem, piefiksējot katru iztērēto centu. Šeit svarīgi atcerēties, ka nedrīkst ļaut saviem naudas tērēšanas paradumiem noteikt budžetu. Pareizi būtu kontrolēt izmaksas, vadoties pēc plānotā budžeta katru mēnesi.

4. Samaziniet izmaksas.
Veidojot budžetu, iesakām izveidot sarakstu ar pēdējā mēnesī vai divos veiktajiem maksājumiem, pārskaitījumiem un cita veida izmaksām, pievienojot arī to, kādam mērķim nauda tika tērēta. Tas ļaus Jums gūt ieskatu savos tērēšanas paradumos, kā arī palīdzēs saprast, kurās jomās esat pārāk izšķērdīgi. Šeit tad arī vajadzētu censties samazināt novirzīto naudas līdzekļu apjomu. Padomājiet, vai izdevīgāk būs darba dienās doties pusdienās uz kafejnīcu, vai arī gatavot maltīti mājās un paņemt to līdzi. Pievērsiet uzmanību tam, cik daudz naudas tērējat par transportu, piemēram, pārvietošanos ar auto vai autobusu. Iespējams, varat rast ekonomiskāku risinājumu.

5. Automatizējiet savus ietaupījumus.
Lai arī cik ļoti mēs vēlētos izmantot savu sūri, grūti nopelnīto naudu atpūtai, izklaidei un citu vajadzību apmierināšanai, nedrīkst aizmirst par iekrājumu veidošanu. Lai atvieglotu šo procesu, varat izveidot automātisko maksājumu, kas katru mēnesi, kad Jūsu bankas kontā ienāks alga, daļu no tās novirzīs uz krājkontu, un Jums pašiem nekas nebūs jādara.

6. Izveidojiet piecgades plānu.
Īstermiņa mērķi ir ļoti nozīmīgi ikvienam no mums – tie ļauj attīstīt veselīgus naudas tērēšanas un taupīšanas paradumus. Taču ne mazāk svarīgi ir koncentrēties arī uz ilgtermiņa plāniem, it īpaši, ja apdomājat sava dzīvokļa vai mājas iegādi nākotnē.
Pat tad, ja gribat nopirkt jaunu mašīnu, vai arī iegūt lielāku finanšu brīvību, galvenā atslēga ceļā uz jebkuru mērķi ir plānošana. Veltiet tai laiku, lai saprastu, ko vēlaties sasniegt turpmākajos piecos gados, kā to izdarīsiet un kas Jums ir nepieciešams ceļā uz saviem mērķiem. Lai izdodas!