- Finanses.info - https://www.finanses.info -

Kā izvēlēties planšetdatoru?

i

Ja plānojas jauna planšetdatora iegāde – vienalga, pirmā, vai ir vēlme aizstāt iepriekšējo, jāzina dažas būtiskas lietas, pirms lemjam par vienas vai otras ierīces iegādi. Planšete ļaus gan spēlēt spēles, skatīties video un filmas, sūtīt e-pastus, pārlūkot internetu un darīt visu nepieciešamo, atrodoties ceļā. Izvēlēties pareizo ir ļoti būtiski. Elektronikas veikali ir kā vesels okeāns ar dažādiem modeļiem, kur viens labāks par otru, tāpat ir ar interneta veikalu piedāvājumu [1] – gan modeļi, gan cenas var gluži vienkārši apžilbināt, vairs nesaprotot, kuru tad labāk izvēlēties. Te noder daži vienkārši soļi un metodes, ko var izmantot, lai izvēlētos labāko planšetdatoru savām vajadzībām.

Pirmā metode – sākam ar operētājsistēmas izvēli. Pērkot planšetdatoru, liela uzmanība jāpievērš tam, ar kādu operētājsistēmu ierīces stādā un ar kādu operētājsistēmu strādā pārējās ierīces, kas jau ir īpašumā (viedtālrunis, dators). Planšetdatoru operētājsistēmas sadalāmas trīs vienkāršās daļās – ir ierīces, kas darbojas ar iOS (Apple) operētājsistēmu, ir tādas, kas darbojas ar Android (Google) un trešās – Windows (Microsoft). To, kuru vislabāk izvēlēties, noteiks tas, kāda operētājsistēma ir pārējām ierīcēm, ko izmantojam ikdienā. Ja jau īpašumā ir viedtālrunis, kas darbojas ar kādu no trīs minētajām operētājsistēmām, vislabāk izvēlēties planšeti ar tādu pašu operētājsistēmu. Gan Android, gan iOS operētājsistēmas visām ierīcēm (tostarp viedtālruņiem) ir ļoti līdzīgas, tāpēc pie jaunā planšetdatora būs gan vieglāk pierast, gan ātrāk radīsies izpratne, ko ar ierīci var izdarīt un uz ko tā spējīga. Tāpat, izvēloties savām ierīcēm vienādas operētājsistēmas, būs vieglāk savienot ierīces un pārnest datus no vienas uz otru, pie nepieciešamības. Ja regulāri tiek izmantotas tādas programmas kā iCloud, Google Drive, OneDrive un tā tālāk, tad labāk izvēlēties planšeti ar tādu pašu operētājsistēmu. Tas nav obligāti, tomēr tas krietni vien padara darbību ar savām ierīcēm vienkāršāku.

iOS operētājsistēmas plusi ir kvalitāte, viegla integrēšanās, vienkārša izmantošana, neskaitāmi daudz aplikāciju, iMessage ļauj sūtīt ziņas uz jebkuru Apple ierīci. Android operētājsistēmas plusi ir tā, ka tā ir viena no populārākajām, tātad būs daudzām ierīcēm, viegli savienoties ar saviem Goggle kontiem, cena ir lētāka nekā ierīcēm ar iOS vai Windows operētājsistēmām. Tāpat Android atbalsta vairāku lietotāju ielogošanos vienā ierīcē, ir gana daudz modeļu un ražotāju, no kā izvēlēties savu planšetdatoru, kā arī Android ierīces var pielāgot pēc sava prāta un ērtuma. Savukārt ierīces ar Windows operētājsistēmu nav tik plaši sastopamas, bet ir lieliska izvēle, ja uz planšetes paredzēts strādāt ar Microsoft produktiem. Lieliski integrēsies ar Windows kontiem, var uzinstalēt visas Office programmatūras un strādāt ar tām, kā arī lielākā daļa šādu planšetdatoru nāk komplektā ar klaviatūru, jo tomēr paredzēta vairāk darbam, kā izklaidei.

Tālāk var vērtēt arī pēc aplikāciju daudzuma, dažādības un pieejamības. Un, tikpat būtiski ir pārbaudīt noskatītā planšetdatora parametrus un specifiskās lietas. Piemēram – displeja izmērs un izšķirtspēja. Ne vienmēr lielāks displejs nozīmēs labāku kvalitāti, ja izšķirtspēja būs zema, tāpēc to nepieciešams izvēlēties atbilstošu. Arī mazāk izmēra planšetei, pie atbilstošas izšķirtspējas, var būt lieliska kvalitāte. Tad – procesora īpatnības. Planšetdators [2] ar četru kodolu procesoru darbosies nedaudz labāk, nekā planšete ar divu kodolu procesoru. Der paskatīties šādu detaļu pie planšetes iegādes. Baterijas ilgumam arī ir liela nozīme – parasti parametros norādītajam baterijas izturības ilgumam nevar īsti ticēt, jo tas ir ražotāja uzstādīts, izmantojot planšeti attiecīgos apstākļos. Der pameklēt dažādas atsauksmes internetā no jau esošiem lietotājiem.

Tālāk var skatīties pēc iebūvētās atmiņas – tās lielums ļauj planšetei veikt vairākus uzvedumus vienlaicīgi un lietot atmiņu ietilpīgas aplikācijas. Tāpat arī atmiņa, kurā var uzglabāt papildus informāciju, ir būtiska – vai pieejama iespēja pievienot microSD karti (cik lielu) un tā tālāk.

Var skatīties arī pēc ražotāja – kas uzticamāks, patīkamāks – Apple, Samsung un tā tālāk, kā arī vērtēt cenas piedāvājumu