autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

LETA kārtējo reizi atzīstas mīlestībā Lembergam

lemb port1 (1)

Lai arī žurnālistos visaugstāk tiek vērtēta viņu spēja būt objektīviem un bezkaislīgiem notikumu vērtētājiem, tomēr gluži cilvēcīgi jebkuram no viņiem ir politiķi un viedokļu līderi, kas mīļāki par citiem, par kuriem gribas uzrakstīt vairāk un biežāk, un to nekādi nevajadzētu pārmest.

Tāpēc ar sapratni vērtējams fakts, ka ziņu aģentūra LETA ar savu jauno žurnālistikas meistardarbu ir kārtējo reizi gluži vai atzinusies mīlestībā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājam Aivaram Lembergam (ZZS), jo skaidri redzams, ka vēlēšanās par viņu uzrakstīt ir guvusi virsroku pār visu pārējo.

Bet pie lietas. Jau pirms pāris nedēļām plašu ievērību medijos guva šīs pašas ziņu aģentūras žurnālistu sagatavotais raksts par Lemberga pārstāvētās partijas “Zaļo un Zemnieku savienība” (ZZS) plāniem veidot alternatīvu valdību un vājināt koalīcijas partneru un Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) pozīcijas.

Tādējādi svētdienas rītā, 8. februārī, plkst. 8:50 tapa divu žurnālistu kopdarbs par ZZS vēlmi drīzumā iegūt valdības vadītāja amatu un par pašreizējās ekonomikas ministres virzīšanu šim postenim. Raksts, kurš nebija balstīts uz oficiāliem faktiem, kā arī nesaturēja nevienu uzvārdu vai citātu, medijos tika tiražēts vairākas dienas. Arī pie Lemberga pēc viedokļa neviens no šiem diviem žurnālistiem nav vērsies (kautrējas?), kas rada vien iespaidu par to, kā tīri politisku pīli.

Ļaunas mēles var melst, ka tur nekādas mīlestības nav, ka viss ir daudz merkantilāk, ka varbūt tur iejauktas kādas naudas lietas un pasūtījums pret Ventspils mēru, taču mēs tam neticam. Nacionālā ziņu aģentūrā tomēr strādā godprātīgi un neuzpērkami žurnālisti, un, ja kāds ir dzirdējis par tā saucamajām izprasītajām žurnālistu pateicībām un maksas rakstu cenām, tas vienkārši ir nelabvēlis, skauģis un tikpat kā valsts ienaidnieks.

Lūk, arī tik tikko Lembergs sniedza medijiem informāciju par Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova bērēm un Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes skandālu saistībā ar neielaišanu Krievijā. Taču, lai visi pievērstu uzmanību tieši Lembergam, LETA virsrakstam izvēlas vārdus, kur pieminēts viņš un vēl it kā paužot atzinību Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

Saprotams, ka Ventspils domes priekšsēdētāja teiktais atšķīrās no ziņu aģentūras izplatītā. Proti, Lembergs preses konferencē pauda viedokli, ka opozicionāra Borisa Ņemcova nāve ir pretrunā ar kaimiņvalsts prezidenta interesēm un veselo sapratu: “Kremļa saimnieks ir Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Tad padomāsim – Putina reitings, pareizāk sakot, atbalsts ir kaut kur 85%. Pie tāda atbalsta viņam ir īpaši jārūpējas par opozīciju, lai ar to nekas nenotiktu, jo augstāku reitingu viņam ir grūti sasniegt,” sacīja Ventspils mērs.

Lembergs uzsvēra, ka Putins pret opozīciju ir daudz saudzīgāks nekā Latvijā pie varas esošie, par piemēru minot sevi un Krievijas opozicionāru Alekseju Navaļniju: “Mani nenošauj pie varas esošie. Viņi jau safabricē vienu lietu pēc otras, rada iemeslu ielikt cietumā, rada iemeslu ierosināt kriminālprocesus pret mani, kādus divdesmit (…) Savukārt, Navaļnijam arī ir kaut kāda krimināllieta, un viņu neielika cietumā, viņam kā drošības līdzeklis ir mājas arests. Tas nozīmē, ka viņam jābūt mājās, tajā dzīvoklī, kur viņš dzīvo, bet viņš mierīgi pamet savu mājas aresta vietu, iziet Maskavas ielās piketēt demonstrācijā. Skaidrs, ka tas ir šī drošības līdzekļa pārkāpums. Es 2007.gada augusta sākumā, tad, kad mani apbalvoja ar pilsētas Lielo balvu un sanāca 100 cilvēku pie mājas, izgāju uz lodžijas, un momentā prokuratūra iesniedza tiesā prasību, lai mani ieliek cietumā, jo, lūk, es esmu pārkāpis drošības līdzekli – esmu izgājis uz lodžijas,” salīdzināja Lembergs.

Ņemot vērā LETAS virsrakstu, kas norāda, ka Lembergs slavē Putinu, kas pilnīgi izrauts no teiktā konteksta, rodas jautājums – kas tad tā ir, ja ne mīlestība, kad gribas tikai rakstīt un rakstīt par savu izredzēto?! Tuvojas pavasaris un dzīvības sulas var uzbangot arī LETAS žurnālistiem, nešķirojot ne sievietes, ne vīriešus, un neviens nav vainīgs, ja šī visa jūsma vērsusies tieši pret Ventspils domes priekšsēdētāju.

Pievienot komentāru